Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/clients/client0/web19/web/nic_gral/lib/kernel.php on line 509
TiTek
Czasoprzestrzeń 2
publikacje
Recenzja na VictoryGames.eu
Recenzja na JRK

OD TWÓRCY

Na początku powiem szczerze, że dużo łatwiej pisze mi się kilka słów o Czasoprzestrzeni 2 niż 1. Zdecydowanie wynika to z tego, że moim skromnym zdaniem jest ona o wiele lepsza i przyjemniejsza niż jej pierwsza część. Fabułę gry w ogromnym skrócie możecie znaleźć w osobnym dziale, w skrócie dlatego, że scenariusz do owej gry zajął mi 135 stron. Jak widzicie to całkiem sporo. Dlatego trzeba napisać, że gra, tu musze podkreślić, jak zwykle moim zdaniem, jest płynna. Mało tego zachowana jest w niej niesamowita ciągłość wydarzeń, które w wielu przypadkach owiane są tajemnicą.

Uważam, że jeśli chodzi o grafikę to trudno się tutaj wypowiadać, aczkolwiek sądzę, że jest ona znacznie lepsza niż w jedynce.

Muzyka dopasowana jest do zdarzeń i myślę, że w pewien sposób nadaje grze klimat. Piosenkę końcową do Czasoprzestrzeni 2 zaśpiewała moja dobra znajoma Natalia B. Wydaje mi się, że tak gra naprawdę mi się udała.

Oczywiście uważam, że aby zagrać w dwójkę najlepiej było by przejść jedynkę, jednak nie jest to konieczne, chociaż myślę, że wtedy druga część daje o wiele większą satysfakcję i jest bardziej zaskakująca. Jeżeli ktoś z was nie dał rady przejść pierwszej części lub po prostu nie podobała mu się to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać w dwójkę.

Gra powinna zająć przeciętnemu graczowi około 25 godzin. Tyle zajęła mi i musze powiedzieć, że sam ukończyłem ją dwa razy. Mojemu testerowi przejście całej gry zajęło około 35 godzin. Pomyślicie pewnie, że ma ona więcej map niż jedynka i jest krótsza, dziwne? Ale to prawda. Sądzę, że jest to spowodowane ściśle powiązaną i cały czas rozwijającą się fabułą.

Szczerze polecam wam tę grę! Trzeba przyznać, że pod prawie każdym względem różni się od jedynki... no może intro jest dosyć długie, ale zapewniam, że dużo bardziej interesujące niż to z Czasoprzestrzeni 1! Zawsze podkreślam, że przy pierwszej części dopiero się uczyłem robić gry w RPG Makerze (do tej pory się uczę), jednak przy robieniu dwójki jedną grę miałem juz za sobą, więc dużo łatwiej i przyjemniej robiło mi się Czasoprzestrzeń 2, co niewątpliwie odbiło się pozytywnie na grze, czego efekty sami możecie zobaczyć...

X X X X X X X X X
X X X X X X X X X
X X