Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  

Autor Wiadomość
 Tytuł: Miasteczko Nowoczesne: New Green Levithan
PostNapisane: 2010-04-15, 08:39 
Plazmak Zielony

Wszyscy dobrze pamiętają chyba "Green Levithan" zrobiony przez Reptile'a. Ale, co by było, gdyby w każdej grze można było mieć 5 osób w drużynie? Co by było, gdyby Sonic i Tails pojawili się tam zamiast właściwego bohatera? Na te pytania moja gra podaje odpowiedź, jaka mi się nasuwa. Zgodnie z moimi obecnymi zamierzeniami ma być seria ma być podzielona na sagi New Green Levithan, Galaxy i Shippuden, przy czym planowana jeszcze przeze mnie gra "ModernTown Origins" nie należy do żadnej sagi. Ale tutaj skupię się na pierwszej grze.

Sonic i Tails pewnego dnia obudzili się na zapomnianej wyspie. Nie bardzo wiedzieli, jak daleko stąd do lądu. Postanowili jednak znaleźć sposób, żeby wrócić do domu. Ale los wpakował ich w pogoń za Rubeusem. Sonic i Tails spotykają wiele postaci, z których każda jakoś pomaga im dowiedzieć się czegoś o tym świecie. Czy jednak uda im się wrócić do domu? O tym dowiecie się, przechodząc gry.

SKRYPTY
+RTAB by cogwheel - bardzo popularny system walki. Słynna fazówka. Sonic, jako najszybszy w drużynie, częściej naparza, co rekompensuje mu jego powolność na mapie. Nie radzę zwlekać z podejmowaniem decyzji.
+Credits by MiDas Mike - nie jest mój, ale przynajmniej nie potrzebowałem mapy, żeby zrobić napisy po ukończeniu gry.
+Mojej roboty ekran końca gry - Ten ekran nazywa się HappyEnd. Jest to przerobiona kopia ekranu Game Over. Pojawia się po napisach. Aby go zobaczyć, musisz pokonać Rubeusa, który jest finałowym bossem gry.
+Mojej roboty skrypt profili - pojawiał się już w serii "Need For Speed" (nie wiem, czemu go porzucono), ale jeśli chodzi o mnie i RealityPump, to w sprawie RPG ja byłem pierwszy. Jeszcze przed "Two Worlds" udało mi się zakończyć prace. Zaletą tego skryptu jest to, że gracze mogą pozwolić sobie zapisać tyle, stanów gry, ile chcą, ale nie więcej niż cztery. I dokładnie czterech graczy może grać przy jednym komputerze. Przydatne, kiedy przy jednym komputerze siedzi więcej osób niż jedna.

Aktualna wersja gry to 1.15. Wcześniejsze były mniej doszlifowane.

Aby pobrać grę, trzeba wejść na stronę http://modern-ltm.cba.pl/ I tam wejść w Download, po czym odszukać link opisany "moje gry" i kliknąć na niego. Nastąpi przekierowanie na MediaFire, gdzie można wybrać grę, którą chce się ściągnąć.

A oto i grafiki.
Obrazek Ekran tytułowy
Obrazek Ekran walki
Obrazek I ekran mapy

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Miasteczko Nowoczesne: New Green Levithan
PostNapisane: 2010-04-15, 11:53 
Plazmak Zielony

Cytuj:
Wszyscy dobrze pamiętają chyba "Green Levithan" zrobiony przez Reptile'a. Ale, co by było, gdyby w każdej grze można było mieć 5 osób w drużynie? Co by było, gdyby Sonic i Tails pojawili się tam zamiast właściwego bohatera?
Problem w tym, że chyba niewiele osób to obchodzi. A jeśli chcesz jechać na popularności twierdzówek, to lepszym miejscem na reklamowanie tej gry jest Twierdza.

Z ciekawości przejrzałam całą twoją stronę. Zastanawia mnie czemu poświęcasz tyle czasu na tworzenie prowokacji. W downloadzie widzę kilka części "Miasteczka...", w dodatku różne wersje (zapewne "ulepszone"). Rozumiem, że na scenie jest nisza na gry-żarty, ale to nie jest nawet śmieszne. Czy nie lepiej byłoby zamiast ciągnąć tę farsę, zabrać się za robienie dobrej gry? Niekoniecznie z Soniciem i tobą w rolach głównych?

PostNapisane: 2010-04-21, 19:20 
Potomek Winiwii

Powiedziałem to raz, powiedziałem to dwa razy a nawet trzy i powiem znowu.

Miasteczka Nowoczesne to gry które są dowodem jaki jest ich autor. Niskiego poziomu, humoru i bez logiki. Po samych screenach widać że to gra typu: Pierwszy projekt. Jak widać autor ma 10-11 lat i ogląda Jetixa zachwycając się bajką "SonicX" a kiedy dostał RMa zaczął robić gry w których sam jest, razem z Soniciem bohaterem. Nie jest to nic złego ale publikując to w internecie trzeba się liczyć z totalnym zjechaniem autora. Teraz ośmieszy się tu tak jak na Gospodzie. Krytykowanie go nie sprawi że się poprawi a tylko sprawi że zacznie krytyków nazywać skunksami i ogrami mówiąc że się nie znają. Nie chcę nikogo obrażać jednak opieram się o fakty. A jeśli chodzi o skrypty to dwa pierwsze rozumiem. Ale nie wiedziałem że pokazanie innego obrazka końca gry to skrypt! Wow. No to ja jestem w nie bogaty jak w moim projekcie będzie ich wiele każdy na inną okazję...
Za to profile to nie masz się co porównywać z prawdziwymi firmami, Two Worlds pewnie ten skrypt miało gotowy nim RMa dostałeś a i tak jest o niebo lepszy o twojego... A nigdy nie uwierzę że NFS wykorzystało twój skrypt... do tego ten napis:
Cytuj:
Zaletą tego skryptu jest to, że gracze mogą pozwolić sobie zapisać tyle, stanów gry, ile chcą, ale nie więcej niż cztery.
Jaki to ma sens?

Moja ocena gry: Zajmij się szkołą... -4/10

Jeśli Aspiryna bierze czerwony a pawełmen143 różowy to ja biorę niebieski!

PostNapisane: 2010-04-21, 21:00 
Plazmak Zielony

@Arion
Cytuj:
zachwycając się bajką "SonicX"

Normalnie mam ochotę zaangażować Mugiwara Pirates, żeby skopali ci tyłek. Czy ty na pewno masz wacka między nogami? Bo nawet ja wiem, że zaliczanie anime do bajek bez zaznajomienia się z ich treścią to częsty błąd popełniany przez naszych urzędników, którzy właśnie przez ten błąd wychodzą na ćwoków.

A tak na temat. Ta część to dopiero początek mojej serii. Fabuła nie jest zbyt rozwinięta, podobnie z resztą jak innowacje. Te są z innowacjami z racji tego, ze żadna gra na scenie jeszcze tego nie miała. I tutaj trzeba się na oko orientować, jak szybko bohater się przemieszcza.

Sterowanie:
Krzyżyk - poruszanie się.
A - zwalnianie (nie działa przy minimalnej prędkości)
B - Menu gry, anulowanie wyboru
C - Decyzja (trzeba szybko decydować w walce)
X - Przyspieszanie (nie działa przy maksymalnej prędkości)
L - poprzednia strona (nie działa na pierwszej)
R - następna strona (nie działa na ostatniej)

PostNapisane: 2010-04-21, 22:22 
Mutant

Okej...
"Sonic, jako najszybszy w drużynie, częściej naparza, co rekompensuje mu jego powolność na mapie."
Hmmm... Tak? Więc, chciałbym ci powiedzieć, że Sonic, jako najszybszy w drużynie powinien... Tak, właśnie tak. Chodzić na mapie szybko. Widziałem 2.5 odcinka Sonica i wiem, że jest szybki.
"Zaletą tego skryptu jest to, że gracze mogą pozwolić sobie zapisać tyle, stanów gry, ile chcą, ale nie więcej niż cztery."
No tak. Możesz jeden, dwa, trzy, nawet żadnego, ogólnie ile chcesz. No, ale nie więcej niż cztery...
"Czy ty na pewno masz wacka między nogami?"
Fuj, fuj.
"Bo nawet ja wiem, że zaliczanie anime do bajek bez zaznajomienia się z ich treścią to częsty błąd popełniany przez naszych urzędników, którzy właśnie przez ten błąd wychodzą na ćwoków."
Co to jest anime? Film animowany. Co to jest bajka? Film animowany. Sam wyszedłeś na ćwoka. Z tego co kojarzę to "treść" Sonica jest oszlifowana jak brylant i oklepana jak dywan.
"zwalnianie (nie działa przy minimalnej prędkości)"
Och taak?
"Przyspieszanie (nie działa przy maksymalnej prędkości)"
Hmm, no fakt, to przecież oczywiste, że da się normalnie przekroczyć prędkość światła. Trzeba graczy informować, że skoro tu jest tyle innowacji, to grasz by mógł niechcący wyskoczyć poza maksymalną prędkość.
"poprzednia strona (nie działa na pierwszej)
następna strona (nie działa na ostatniej)"
O rly?
Innymi słowy, zabierz się za robienie dobrych gier, z humorem, a nie gier godnych wyśmiania.

PostNapisane: 2010-04-22, 08:03 
Plazmak Zielony

Wiem, że Sonic jest niesamowicie szybki, ale w mojej grze na mapie świata nie jest szybszy od reszty, ponieważ nikt w drużynie nie mógłby dotrzymać mu kroku. W walce natomiast jego nieporównana szybkość jest udowodniona tym, że jest jednym (jeśli nie jedynym) z najczęściej naparzających bohaterów (jego pasek czasu szybciej się zapełnia, a co za tym idzie, może częściej atakować)
Atak bronią jest całkowicie nieskuteczny, gdy bohater nie ma broni. A tą z kolei trzeba najpierw zdobyć. Najłatwiej można w sklepie. Ale nie zapomnij regenerować drużyny. Mała rada na kicki. Na początku częstuj te bestie atakami. Nie używaj broni, gdyż na razie nie masz żadnych.

PostNapisane: 2010-04-22, 08:12 
Potomek Winiwii

Sam swoją odpowiedzią się poniżyłeś. Nie potrafisz znieść krytyki. Za to twoje obelgi wymagają chyba ocenzurowania dla twojego dobra bo pokazałeś właśnie jakiego niskiego lotu humoru używasz[skunksy i ogry których używałeś wcześniej były dziecinne ale bardziej przyzwoite...] Jak to powiedział Naler, anime to bajka tylko że niektórzy oglądający je wolą powiedzieć anime żeby nie wyjść na dzieci. A to że żadna gra na scenie tego nie miała... cóż, nie dziwię się. Każdy potrafił by to zrobić ale po prostu nikomu to nie jest potrzebne. "mierz siły na zamiary" powiedział mędrzec ale u ciebie widać że chcesz wyskoczyć z grą na miarę Gothica dając nam szmirę na miarę MapleStory i to jeszcze 10x gorszą...
Cytuj:
Atak bronią jest całkowicie nieskuteczny, gdy bohater nie ma broni

Wow, no tego to ja bym się nie domyślił. Co za innowacja! Co za nowość! Co za oczywistość...

Jeśli Aspiryna bierze czerwony a pawełmen143 różowy to ja biorę niebieski!

PostNapisane: 2010-04-22, 16:16 
Potomek Winiwii

Arion napisał(a):
Cytuj:
Atak bronią jest całkowicie nieskuteczny, gdy bohater nie ma broni

Wow, no tego to ja bym się nie domyślił. Co za innowacja! Co za nowość! Co za oczywistość...

Spadłem z krzesła ze śmiechu xDDDD hahaha

PostNapisane: 2010-04-22, 18:51 
Kapitan UW

Arion napisał(a):
anime to bajka tylko że niektórzy oglądający je wolą powiedzieć anime żeby nie wyjść na dzieci.

To akurat bzdura. Bajka to utwór dla dzieci, anime to natomiast film animowany stworzony w Japonii. Oczywiście, są anime które można nazwać bajkami (Sonic to dobry przykład, więc nie wiem po co się Mateuszu złościsz), ale japońskie filmy animowane są adresowane do różnych grup wiekowych. Tak samo jak nie pokażesz swoim dzieciom "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", tak samo nie chciałbyś żeby oglądały "Higurashi no Naku Koro ni", gdyż mogłoby ono mieć podobniy wpływ na ich psychikę. Wszystko bierze się z błędnego przekonania utrwalonego u większości hmm... w dzieciństwie może? Że animacja = bajka, że wszystko co animowane to do dzieci jest kierowane (ludzie jak słyszą, że to animowane to im się wieczorynki przypominają, albo kreskówki z CN). Z anime jest jak z filmami, każdy tytuł ma swoją, mniej lub bardziej precyzyjnie określoną grupę docelową.

Wracając do tematu. Mogłeś się nieco zdenerwować Mateuszu, gdy Arion cię skrytykował, ale twoja odpowiedź jest raczej nie w porządku. Wyzywanie innych od ćwoków (Naler, Mateusz), a w szczególności jakieś aluzje do czyiś "wacków" (Mateusz) są zdecydowanie nie na miejscu. Cała ta rozmowa zmierza zdecydowanie w złym kierunku, wrosiłbym więc o dalszą dyskusję na poziomie, na ile będzie to możliwe, lub przynajmniej o unikanie tego typu zachowań, gdyż inaczej ktoś zostanie obdarowany ostrzeżeniem.

PostNapisane: 2010-04-26, 10:06 
Plazmak Zielony

Żeby było jasne. Pierwszą wersję gry udostępniłem 10 stycznia 2009 roku. Gdy "Two Worlds" wtedy już była dostępna? Bo jeśli tak, to przepraszam.

PostNapisane: 2010-04-26, 10:22 
Plazmak Zielony

Jeśli mowa o komercyjnej grze Two Worlds, to była ona dostępna na długo przed podaną przez ciebie datą.