Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [RMXP] Progress of the Great Apocalypse
PostNapisane: 2010-05-11, 21:25 
Mutant

Z przykrością muszę powiedzieć, że przez ostatni rok (!) prawie nie tknąłem gry. Po wydaniu dema jeszcze kilka miesięcy pracowałem nad nią dość intensywnie, ale później zacząłem mieć problemy życiowo-edukacyjno-zdrowotne i natchnienie gdzieś po drodze zniknęło. Zacząłem robić grę od jakiegoś tygodnia i muszę powiedzieć że idzie bardzo sprawnie. Nie mam zbyt wiele czasu, bo pracuję, ale sporą część wolnego poświęcam na grę, czasem mam tak silny zapał jak w najlepszych momentach mojej twórczości, więc powinien się utrzymać :)
Aktualnie pracuję nad systemem umiejętności podobnym jak w Diablo II... a właściwie już go zrobiłem tylko teraz trzeba wypełnić wolne okienka umiejętnościami i opisami dla nich. Wymyśliłem jeszcze kilka rzeczy związanych z umiejętnościami, ale nie będę tego dokładnie opisywał. Opracowałem też nowy kierunek rozwoju postaci, a mianowicie Wtajemniczony > Medium > Władca Dusz, myślę że może być to bardzo ciekawa profesja (oczywiście w demie można być tylko Wtajemniczonym)
Po zakończeniu prac nad systemem prawdopodobnie dokończę ulepszanie pierwszego aktu (nie wyjdzie poprawione demo), później poprawki co do klas i w końcu dokończenie 2 aktu (60-70% skończony) tylko nie wiem w jakiej kolejności zrobię te te dwie ostatnie.
Nad wydaniem dema z 2 aktami się zastanowię ale na 80% go nie będzie, bo wydawanie gry na raty to chyba nie najlepszy pomysł.

To tyle :p

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2020-08-31, 16:27 
Mutant

Zapewne wszyscy już o tym zapomnieli, ale ja dalej robię tę grę. Będzie już Jakieś 14 lat (bo ze dwa robiłem przed wydaniem pierwszego dema).
Na ten moment trzeci akt niemal skończony, a prawdopodobnie będą cztery. Cała gra przeszła wiele kolejnych zmian w niemal każdym aspekcie. Usprawniony system walki, kupowania, menu głównego, nieco skrócone i skorygowane dialogi, troszkę poprawiony mapping, dodany prolog i wiele, wiele innych rzeczy. Na szczególną uwagę zasługuje zapewne całkowita zmiana muzyki i to, że wszystkie materiały są legalne dla użytku komercyjnego; gra - jeśli kiedyś uda mi się ją skończyć - będzie prawdopodobnie do kupienia, ale myślę, że znajdzie się kilka darmowych wersji dla fanów RM ;-)
Na obecnym etapie mamy już całą drużynę (6 bohaterów) i kończymy podróż po umysłach. Akt II kończy się zabiciem "półboga", AKT III zakończy się podobnie, a w AKCIe IV zmierzymy się z samymi bogami (a co tam!). Bohaterów czeka wiele ważnych wyborów; zamiast poziomu trudności można "utrudnić" sobie walkę z "bossami", co jedna wiąże się też z większą nagrodą (wręcz bezcenną dla osób, które lubią przechodzić wszytko na maxa).
Gra posiada obecnie tyle wątków, że ciężko to opisać. Oceniam jej długość na około 50-80 godzin grania na ten moment. Wersja finalna będzie zapewne miała około 100h.
Dlaczego tyle to trwa? Bo jak skończyłem szkołę to jednocześnie pracowałem i studiowałem, zdążyłem się ożenić, wyjechać do USA i trochę rozkręcić karierę. RPG Maker to moje hobby i mogę mu poświęcić czas tylko w czasie wolnym, a wiadomo że tez nie zawsze jest natchnienie. Poza tym jestem perfekcjonistą, który przez te wszystkie lata nie nauczył się programować, także zdarzało się, że z jednym skryptem użerałem się kilka dni, a muszę powiedzieć, że niemal każdy skrypt, który użyłem został przeze mnie zmodyfikowany i dostosowany do gry. Poza tym zmieniam pseudonim artystyczny na "Ssinssrigg" ;-)
Pod tym pseudonimem możecie znaleźć mnie na steamie. Pozdrawiam wszystkich, którzy nie zapomnieli jeszcze o TiTku.

PostNapisane: 2020-09-21, 22:31 
Nowicjusz

Gratuluję determinacji. 14 lat i tak duży projekt, nieźle. :)

Jak uda Ci się go dokończyć i wydasz na Steam to wrzuć linka, a może zdecyduję się kupić. Wrzucisz jakiś zrzut ekranu z gry?

PostNapisane: 2021-03-27, 15:41 
Mutant

Pamiętam pozytywne wrażenia z tej gry do dziś. Daj znać, jak uda Ci się ją skończyć.

PostNapisane: 2021-09-03, 22:14 
Wyznawca

Cześć,

Jestem obecnie dostępna na polskiej scenie jako puniek. Ostatnio z moimi znajomymi z Gospody zauważyliśmy Twój post sprzed roku, w którym dałeś znać, że dalej pracujesz nad swoim projektem i rozwijasz go od 14 lat. Tak duży wynik jest niesamowity i mocno nam zaimponowałeś.
Czy jest szansa, że gra jest gdzieś dostępna? Niestety linki są już martwe do poprzedniej wersji. Masz już pewność, kiedy chcesz pokazać obecny wygląd Progress of the Great Apocalypse?
Gdybyś chciał rozwinąć temat, jak idą obecne prace, koniecznie daj znać. Co jakiś czas postaram się tu zerkać, choć przyznam, że dziwnie się siedzi na forum, którego nie odwiedzałam od podstawówki (prawie 15 lat!).
Gdybyś chciał bardziej pogadać, jestem na bieżąco dostępna na discordzie Gospody:

https://discord.gg/sMVR4GwChC

Gdybyś chciał innej formy komunikacji - mailowo możesz kontaktować sie na matkapunia@gmail.com

Powodzenia przy projekcie i mam nadzieję, że nie poddałeś się! Wytrwałość do klucz do sukcesu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4