Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  

Autor Wiadomość
 Tytuł: The corruption [RM2K]
PostNapisane: 2010-03-29, 14:57 
Nowicjusz

Zakończone w: 3 %? (prolog zrobiony pierwszy z 8 rozdziałów robię ostatnio byłem zajęty innym projektem który mam puścić pośród znajomych)

Fabuła i trochę o świecie i bractwie Hipnotyzerów:
Bardzo dawno dawno temu, za galaktykami, istniało 8 wymiarów/światów (niepotrzebne skreślić) mimo że były oddzielone od siebie tworzyły jedność, okręg. Ludzie mieli tam własną wiarę wierzyli w smoczych bogów. Okręg nazywał się Er. Istniało tam bractwo Hipnotyzerów. Ludzie którzy tam wstąpili zyskiwali moc hipnozy. Wiedzieli o nim wszyscy ale tylko nieliczni w to wierzyli, uważano to za legendę która nie ma w sobie ani ziarenka prawdy. Jednak bractwo istniało dzieliło swoich członków na trzy grupy, pierwsza to grupa nowicjuszy którzy otrzymują najbardziej proste zadania, zdaniu specjalnego egzaminu sam mistrz bractwa wybierał czy dany hipnotyzer miał wejść do drugiej czy trzeciej grupy. Druga pełniła role czegoś na wzór detektywów rozwiązywali zagadki morderstw,kradzieży itd do trzeciej trafiali najbardziej wykształceni Hipnotyzerzy. Ingerowali w sprawy świata, bóstw i walki pomiędzy siłami dobra i zła. Ale mieli jeszcze jedno zadanie które przewyższało wszystkie inne, obrona najcenniejszego skarbu Hipnotyzerów, Złotego Wahadła. Był to artefakt tak potężny że w niepowołanych rękach o potężnej mocy mógłby doprowadzić do zagłady całego Er. Złote wahadło było częścią uzbrojenia składającego się z potężnych artefaktów od wahadła po smoczy korpus. Pewnego dnia urodziło się dziecko rozwijało się spokojnie w koszarach jak przystało na świat w którym mieszkał, jednak w wieku 16 lat odkrył coś straszliwego (nie zdradzę co) i postanowił uciec otworzył portal i przeteleportował się do innego świata poszedł do pierwszego miejsca jakie zauważył do budynku bractwa. Przyjęli go z otwartymi ramionami a on zaczął studiować zakwalifikował się do grupy drugiej kilka lat później wraz z swoją partnerką Jeassie stali się najlepsi w grupie pomyślano więc aby przenieść ich do 3 grupy, mieli przygotować im ostatnie zadanie kilka dni później zamordowano przyjaciela mistrza Hipnotyzerów zadanie rozwiązania tej sprawy zlecono Jeassie i Rainowi. Śledztwo przebiegało zgodnie z planem dopóki nie okazało się że przyjaciel mistrza posiadał informacje na temat złotego wahadła, ktoś chciał wyłudzić od niego te informacje nazywał się Garglay i był czarnoksiężnikiem. Jego największą ambicją było zawładnięcie nad światem szukał wahadła za wszelką cenę (choć i bez niego miałby spore szanse na zawładnięcie światem) w końcu znalazł je jednak Rainowi udało się go pokonać i odebrać wahadło. 3 lata później późnej jesieni kiedy Rain wspominał usłyszał głos Garglaya ten pojawił się przed nim rzucił zaklęcie i odebrał mu wszystkie umiejentności, moce jakie posiadał śmiejąc się złowieszczo zniknął.

Grafika: staram się korzystać podstawowego RTP

Muzyka: Staram się korzystać z podstawowych dźwięków

Skrypty: na razie brak

Screeny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano 2010-03-31, 17:30 przez Legendarny, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: The corruption [RM2K]
PostNapisane: 2010-03-29, 15:49 
Rycerz Farzon

To "staram się używać podst. grafik i muzyki" brzmi jakby to by cos iście chwalebnego.
Fabuły nie rozumiem, strasznie chaotycznie napisana.

PostNapisane: 2010-03-29, 18:49 
Rycerz Farzon

Jeśli chodzi o fabuła- beznadziejna, poza tym, ten opis jest strasznie zagmatwany, raz coś o Władcy Pierścienia, potem o wahadle...
Grafika- podstawowa. No i po co robisz w ME skoro jest XP, który jest łatwiejszy do obsługi?

Cienko.

PostNapisane: 2010-03-30, 10:36 
Nowicjusz

Mnie robi się tak samo dobrze i w tym i w tym i chodzi o to że w XP mi ten system walki wydaje mi się taki trochę dziwny nie czuje tam takiej akcji jak przy 2000 lub 2003 do XP i VX pasują najbardziej ABS-y a ja chciałem żeby system walki był turowy co do fabuły cóż staram się jak mogę i wiem że dość chaotycznie napisana ja wogule piszę chaotycznie to z władcy pierścieni cóż aktualnie czytam pierwszy tom i pomyślałem żeby jakoś wstawić do opisu byłem pod drobnym naciskiem książki kiedy to pisałem

PostNapisane: 2010-03-30, 15:56 
Kapitan UW

Nie chciałbym, żeby zabrzmiało to jakoś źle, w końcu każdy na początku popełnia błędy. Jednak to co zobaczyłem jest straszne.
1. Opis fabuły jest absolutnie zagmatwany. Nikt tego zrozumieć nie może. Wielokropek nie służy do tego samego co kropka, a zamiana kropek na wielokropki wcale nie sprawia, że opis jest bardziej cool. O przecinkach to już nie będę wspominał. Do napisania od nowa.
2. Screeny - mappingu komentował nie będę bo się na tym nie znam, ale szału nie ma. Nie ma się co załamywać - poczytaj tutoriale, ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz, a będziesz coraz lepszy.
2a. Publikowanie screenów z błędami nie wygląda najlepiej.
3. Zgodnie z regulaminem tego działu
Regulamin napisał(a):
6. NIE zakładajcie tematu o waszej grze, jeśli:

- jest ona waszym pierwszym, treningowym projektem;
- dopiero zaczęliście jej tworzenie;
- nie macie jeszcze pomysłu na fabułę/tytuł/etc.

Z tego co zaprezentowałeś do tej pory to wygląda to jak treningowy projekt bez sensownej fabuły. No i sam przyznałeś, że jesteś na samym początku prac. Dlatego zastanów się nad sensem istnienia tego tematu. Jeśli natomiast dalej chcesz, aby istniał to popraw przynajmniej opis fabuły, tak aby był czytelny i sensowny. Jeśli nie zrobisz tego w ciągu tygodnia, to temat zostanie usunięty.

PostNapisane: 2010-03-30, 18:50 
Mutant

Ekhem... Tak... To może ja po kolei. Jeśli chodzi o fabułę, to czytając opis musiałem czytać zdania po dwa razy, bo brakowało znaków interpunkcyjnych. Jeśli mam opowiedzieć o samym opisie, to stwierdzam, że przed przeczytanie dwóch ostatnich linijek myślałem, że opisałeś nam całą fabułę, ale nie. Teoretycznie, to, to wszystko składa się na to, że pisałeś ten tekst raczej na szybko. My mamy czas, a nie musisz przedstawiać swojego projektu, jak tylko wymyślisz i zrobisz początek, co opisane jest w regulaminie.
Nie mam nic przeciw podstawowym grafikom, jest jak jest i trzeba je umieć wykorzystać, ale wiedz, że mogą ci się skończyć powiedzmy charsety. Nigdy nie miałem też nic przeciw podstawowej muzyce. Mówisz, że walka w RMXP ci się nie podoba? Skoro masz tak mało gry, to możesz skorzystać z jakiegoś skryptu i sprawa załatwiona. Na mappingu się nie znam, więc się wstrzymam z mówieniem, może te lokacje mają tak wyglądać ze względu na fabułę. Zmień czcionkę (w wygląda jak prostokąt) i korzystaj ze znaków interpunkcyjnych. Może gra nie wygląda najlepiej, ale jak się przyjżeć na fabułę pod innym kątem, to wydaję się ciekawa, więc czekam na ukończenie. Ciekawy opis zbierze więcej zwolenników.

PostNapisane: 2010-03-30, 20:02 
Rycerz Farzon

Rafcik napisał(a):
Z tego co zaprezentowałeś do tej pory to wygląda to jak treningowy projekt bez sensownej fabuły. No i sam przyznałeś, że jesteś na samym początku prac. Dlatego zastanów się nad sensem istnienia tego tematu. Jeśli natomiast dalej chcesz, aby istniał to popraw przynajmniej opis fabuły, tak aby był czytelny i sensowny. Jeśli nie zrobisz tego w ciągu tygodnia, to temat zostanie usunięty.

Nie chcę być zbyt dosłowny, ale na tym forum tak mało się dzieję, że myślę, że to zbyt wielka nonszalancja.
Teraz przynajmniej można porozmawiać, ktoś coś zrobił. Ludzie mogą dawać mu wskazówki, a on może się uczyć. Po czorta dążyć do opustoszenia tego forum?

PostNapisane: 2010-03-31, 13:07 
Kapitan UW

noruj napisał(a):
Nie chcę być zbyt dosłowny, ale na tym forum tak mało się dzieję, że myślę, że to zbyt wielka nonszalancja.
Teraz przynajmniej można porozmawiać, ktoś coś zrobił. Ludzie mogą dawać mu wskazówki, a on może się uczyć. Po czorta dążyć do opustoszenia tego forum?

Co tu dużo mówić - jeśli Legendarny poprawi opis fabuły to znaczy, że mu jednak zależy choć trochę na robieniu gry. Jeśli tak się stanie to temat zostanie. Jeśli natomiast mu nie zależy to i nie ma sensu, żeby temat istniał dalej.

PostNapisane: 2010-03-31, 16:41 
Nowicjusz

Rafcik napisał(a):
noruj napisał(a):

Co tu dużo mówić - jeśli Legendarny poprawi opis fabuły to znaczy, że mu jednak zależy choć trochę na robieniu gry. Jeśli tak się stanie to temat zostanie. Jeśli natomiast mu nie zależy to i nie ma sensu, żeby temat istniał dalej.

O ile zdąże ponieważ forum ciągle mnie wylogowuje PS mam drobne... eeee wielkie eeeee nie ważne po prostu mam problemy z interpunkcją

Już poprawiłem

PostNapisane: 2010-04-01, 10:10 
Rycerz Farzon

No już lepiej. Ale na dal brakuje kilku przecinków. Teraz tylko czekać na grę(lub demo)

PostNapisane: 2010-04-01, 11:36 
Nowicjusz

demko wyjdzie prędzej Full o wiele później

PostNapisane: 2010-04-01, 11:55 
Potomek Winiwii

Hmm. To naprawdę nowatorskie! W końcu w większości projektów najpierw jest Full potem demo...

Fabuła... nie będę się rozpisywał. Zwyczajne: rodzi się dziecko, trafia do dziwnej organizacji jest najlepszym studentem a organizacja czegoś strzeże, ktoś to chce zdobyć bohater go chce powstrzymać ale traci w jakiś sposób moce i barabam zaczynamy z 1 poziomem.

Grafika i muzyka: RTP nie jest złe przy dobrym wykorzystaniu, a na screenach widać że nie wykorzystujesz dobrze grafiki. [o tym potem] ale linijki:
Cytuj:
Grafika: staram się korzystać podstawowego RTP

Muzyka: Staram się korzystać z podstawowych dźwięków
mnie rozwaliły...

Screeny:
Nie za dobre, po 1 zmień czcionkę bo ta jest kompletnie nieczytelna. A po 2:
Screen 1- Widzimy naszego hero, jakąś dziwną drogę i tekst[co, a te rany dostał we wczesne lato :P ?], a co to za droga? i ta mapa jest taka... pusta.
Screen 2- Nasz hero[czemu na szaro?] z mieczykiem. Czarodziej na tronie i obok parę kryształów Wygląda na to że jesteśmy w wulkanie. O niebo lepiej niż na 1 ale dalej czuję niedosyt. Stać cię na więcej.
Screen 3- Kilku ludzi, wejście do wulkanu[chyba] nie wiadomo czemu jest z... kamienia. I znów mapa świeci pustkami.

Za projekt i wyraźne chęci do pracy daję 6/10. Postaraj się a wyjdzie coś naprawdę dobrego.

Jeśli Aspiryna bierze czerwony a pawełmen143 różowy to ja biorę niebieski!

PostNapisane: 2010-04-01, 12:16 
Nowicjusz

na Screeenie 3 nie ma wejścia do wulkanu
a co do Screena 1 to większości planszy na ni nie widać PS zrobiono taką drogę żeby łatwiej było opserwować jezioro czasem jest jakaś wojna i bęc trzeba wszystko patrolować a tak to służy do relaksowania PS na Screen 2 mapkę zasłania napis PS dokładniej to Rodzi się dziecko trafia do dziwnej organizacji (Hipnotyzerzy) jest najlepszym studentem organizacja (a raczej bractwo) czegoś strzeże (Złote wahadło) ktoś chce to zdobyć (Garglay) Bohater (Rain) próbuje go powstrzymać Garglay zdobywa to lecz Rain go powstrzymuje 3 lata później Garglay zabiera mu moce i lądujemy na 1 lv

PostNapisane: 2010-04-01, 17:33 
Potomek Winiwii

Czyli co do fabuły się nie myliłem prawie. Proponuję ci też popracować nad ortografią [chociażby zmianą przeglądarki na Firefox to ci błędy podkreśli. Projekt nie jest zły ale musisz się starać by był dobry :D

Jeśli Aspiryna bierze czerwony a pawełmen143 różowy to ja biorę niebieski!

PostNapisane: 2010-04-01, 18:16 
Nowicjusz

eee ale ja mam Firefoxa